Kerstwensen van cliënten

Cliënt Bunderhof

Vandaag vroeg ik één van mijn cliënten in Bunderhof, “Wat zou uw kerstwens zijn?”
Hij antwoordde: "Ik zou nog wel eens 20 willen zijn".
Uiteraard vroeg ik  "waarom en wat zou u dan gaan doen?"
"Nou ik zou dan weer gaan voetballen want ik heb altijd goed kunnen voetballen. Ik voetbalde in het Nederlands elftal".
"O ja, in het Nederlands elftal?" vroeg ik.
"Ja, wel in het Nederlands elftal van de horeca, dat was fijn, dat zou ik nog eens willen en natuurlijk de beest uithangen." haahahahaaa
"Dat zou nog eens wat zijn hè!" zei ik.

Brigitte Zeevaarders

Cliënt Franciscus

Toen ik afgelopen woensdag aan het werk was bij een van mijn vaste cliënten, heb ik haar gevraagd naar haar kerstwens.
Heel even was het stil. Ik denk dat ze het best wel een gekke vraag vond, die ze zeker niet had verwacht. Toen zei ze.......Ïk zou willen , dat ik geen pijn meer had.”


En dat was het . DAT was haar wens. Geen dure dingen, geen bezoek of een lekker diner. Nee , gewoon geen pijn meer.
Ik weet normaal best wel veel te vertellen, maar ook ik viel nu even stil....
Je verwacht het gewoon niet, zo’n antwoord. Eigenlijk heel simpel, heel gewoon , maar......een wens die nooit vervuld zal worden.

 

Toen dacht ik nog: “Vroeg ze nou maar gewoon een cadeautje of een mooie bos bloemen.” Dat kun je dan nog kopen, maar geen pijn meer?? Deze kerst zal ik speciaal even aan haar denken. Pijn wegnemen kan ik niet , maar ik weet , dat ze heel blij is als ik haar appartement weer schoongemaakt heb en we even tijd nemen voor een babbel.
Misschien, dat ze dan even niet aan haar pijn denkt en dat is toch ook een mooie kerstgedachte.....toch??

Carla Geerts

Afdeling Structuur Biedende Begeleiding Franciscus

De afdeling SBB van Franciscus probeert gedurende het hele jaar, voor zover dat binnen de mogelijkheden ligt, aan de wensen van cliënten te tegemoet te komen. Met kerstmis vullen we dat als volgt in:

 

Het belangrijkste van Kerstmis voor onze cliënten is samen met de medewerkers het kerstdiner voorbereiden. Van te voren wordt gezamenlijk besproken wat we gaan eten. Vervolgens gaan we met de cliënten de boodschappen doen. We merken dat dit voor onze cliënten de ultieme kerst is. Omdat het op de afdeling fijn en gezellig is zitten ze niet te wachten op bezoek. Degenen die wel bij hun familie uitgenodigd zijn, blijven op 1e kerstdag liever thuis. Dit geeft aan hoe zeer ze deze dag op prijs stellen. Het gaat niet altijd om de hoeveelheid aan activiteiten die je aanbiedt maar om het gevoel van warmte. Het gevoel echt ergens bij te horen.

Tilly Daemen